teleskop

PROGRAM DO zbierania danych o prasie

informacje o nakładzie i rozpowszechnianiu pism

Program Teleskop służy przede wszystkim do zbierania oraz udostępniania danych o nakładach i dystrybucji audytowanych tytułów prasowych ze szczegółowymi informacjami na temat sposobów rozpowszechniania pism w poszczególnych okresach. W programie znajduje się nie tylko ogromna ilość danych pod względem czasowym (w programie można znaleźć dane zbierane nieprzerwanie od 1994 roku), ale także pod względem bardzo szczegółowych informacji dotyczących prasy.
badania prasy w programie
logo programu z wynikami tytułów prasowych

Do kogo przede wszystkim skierowany jest program Teleskop? Przede wszystkim do wydawców oraz do osób, które ze względów zawodowych chcą zweryfikować wielkość nakładu i rozpowszechniania lub sposoby dystrybucji wybranych pism. Wydawcom umożliwia składanie deklaracji poprzez przystępny panel dostępny online, a pozostałym użytkownikom wykonywanie analiz oraz generowanie raportów na podstawie audytowanych danych. Program dostępny jest dla wszystkich użytkowników poprzez przeglądarkę internetową, z każdego komputera z dostępem do internetu.

Jak można zostać użytkownikiem programu Teleskop? Po pierwsze istnieje możliwość darmowego dostępu do ograniczonych danych po zalogowaniu. Na stronie programu można zapoznać się z nagraniem instruktażowym dotyczącym programu oraz informacjami dotyczącymi zasad korzystania.

Można również wykupić dostęp w ramach abonamentu – osoby zainteresowane tym wariantem dostępu serdecznie zapraszamy do kontaktu z PBC. Jest to opcja wygodna dla tych podmiotów, które cyklicznie potrzebują dostępu do programu i chcą samodzielnie tworzyć raporty. Osobom, które potrzebują jednorazowych raportów zachęcamy do kontaktu w sprawie tworzenia przez PBC indywidualnych raportów.

Ostatnia opcja, możliwa dla wydawców prasy, polega na przystąpieniu do audytu dla wydawców. W takim przypadku wydawca otrzymuje pełny dostęp do programu wraz z panelem umożliwiającym wypełnianie danych na temat swoich pism.

zalety korzystania z programu teleskop

informacje o nakładzie

W programie znajdują się obszerne informacje na temat nakładu poszczególnych audytowanych pism dostępnych online w przystępnej formie.

rzetelność

Przez lata funkcjonowania programu Teleskop zyskał status rzetelnego źródła informacji na temat polskiej prasy.

łatwy dostęp

Z programu można korzystać logując się do panelu w dowolnym czasie i wszystkie informacje można wygenerować i pobrać w formie tabel.

dane archiwalne

W programie można znaleźć nie tylko najnowsze informacje na temat nakładu i rozpowszechniania pism, ale także dane archiwalne aż do 1994 roku!

dystrybucja pism

Teleskop zawiera także dane dotyczące sposobów rozpowszechniania tytułów prasowych. W programie dostępnych jest wiele wskaźników opisujących poszczególne metody rozpowszechniania.

szerokie zastosowanie

Program nie służy jedynie wydawcom, którzy są zainteresowani udziałem w audycie, ale jest także przydatnym narzędziem na marketingowców, reklamodawców oraz podmiotów zainteresowanych weryfikacją danych.

sprawdzone informacje

Dane wprowadzane przez wydawców zostają weryfikowane zarówno na poziomie poprawności wprowadzania danych, jak i prawdziwości podawanego nakładu i sposobów rozpowszechniania.

przystępny panel

Dzięki przejrzystemu, przystępnemu panelowi z programu mogą korzystać nie tylko profesjonalni analitycy, ale każda osoba zainteresowana informacjami zawartymi w Teleskopie.

jaką prasę mamy w programie?

W programie Teleskop znajdują się wszystkie audytowane tytuły prasowe. Wśród pism znajdują się pisma płatne, bezpłatne, branżowe, dzienniki, tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki i pisma o rzadszej periodyczności. W programie zainteresowane osoby znajdą zarówno najbardziej popularne tytuły prasowe w Polsce, jak i pisma dedykowane do bardzo ściśle sprecyzowanych grup odbiorców. Obecnie w audycie bierze udział kilkudziesięciu wydawców z całego kraju.

Poniżej prezentujemy listę Wydawców, którzy aktualnie udostępniają swoje dzienniki, dwutygodniki, tygodniki, miesięczniki i dwumiesięczniki do badań. To dzięki efektywnej, wieloletniej współpracy z nimi możemy obecnie pochwalić się tak szeroką bazą informacji na temat prasy w Polsce!

zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy do współpracy zarówno wydawców, jak i inne podmioty, które na co dzień potrzebują danych związanych z nakładami pism i dystrybucją prasy w Polsce. Oferujemy zarówno dostęp do programu w ramach abonamentu, jak i opracowywanie raportów na zlecenie.

MASZ PYTANIA?