Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199
Dwie trzecie pielęgniarek jest w wieku 40-59 lat. Lekarze są młodsi – 2/3 z nich jest wieku 30-49 lat. Najmłodszą grupą są inni specjaliści i technicy.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199.
Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199
Bardzo wysokie zarobki lekarzy to stereotyp. Ta grupa zawodowa jest bardzo rozwarstwiona: co piąty lekarz zarabia ponad 8 tys. na rękę, ale 16% poniżej 3 tys.. Pielęgniarki to osoby o bardzo niskim uposażeniu, 60% z nich zarabia do 3 tys..Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199.
Pielęgniarki oraz inni specjaliści i technicy oceniają swoją obecną sytuacje materialną podobnie jak statystyczny Polak. 2/3 lekarzy jest zadowolonych z obecnej sytuacji materialnej.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199.
Lekarze lepiej niż statystyczny Polak postrzegają przyszłość materialną swojej rodziny. Natomiast pozytywne nastroje wśród pielęgniarek i położnych są zdecydowanie poniżej średniej.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199.
25% lekarzy zna dobrze lub biegle jeden, a 41% dwa i więcej języków obcych. To kilkukrotnie wyższy poziom znajomości języków niż średnia wśród Polaków.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490.
29% lekarzy kupiło smartfon, a co czwarty lekarz kupił drobny sprzęt agd. Są to dane na temat kupna lub zamiaru zakupu w dóbr trwałego użytku w ciągu ostatnich 6 miesięcy.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197.
20% pielęgniarek i położnych kupiło drobny sprzęt agd, a 17% duży sprzęt agd. Odnosi się to do kupna lub zamiaru zakupu w ciągu 6 miesięcy dóbr trwałego użytku.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: pielęgniarki i położne N=199.
Pracownicy służby zdrowia zdecydowanie częściej niż ogół Polaków korzystają z dóbr kultury.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197; inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490, pielęgniarki i położne N=199.
Lekarzami są głównie kobiety stąd nie dziwi zainteresowaniem modą i urodą. Jednak najczęściej czytają o zdrowym trybie życia i o zdrowiu duszy.Źródło:VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: lekarze N= 197;
UWAGA: wybrano zainteresowania które najbardziej różnią tę grupę zawodową od ogółu populacji Polski.
Pielęgniarki dbają o zdrowy tryb życia i urodę, ale także interesują się informacjami lokalnymi czy problemami społecznymi.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: pielęgniarki i położne N=199;
UWAGA: wybrano zainteresowania które najbardziej różnią ta grupę zawodową od ogółu populacji Polski.
Specjaliści inni niż lekarze a także technicy w służbie zdrowia szczególnie interesują się tym, co dzieje się w ich regionie. 44% z nich czyta wiadomości lokalne w prasie i w internecie.Źródło: VIII’18-XII’19; tg. osoby pracujące na pełny lub niepełny etat: inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia N=490;
UWAGA: wybrano zainteresowania które najbardziej różnią ta grupę zawodową od ogółu populacji Polski.
Czytelnictwo dzienników regionalnych wśród pracowników służby zdrowia zainteresowanych wiadomościami lokalnymi.Źródło: VIII’ 18 – XII’19; tg. Lekarze lub pielęgniarki i położone lub inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia: zainteresowani wiadomościami lokalnymi w prasie i Internecie; CDT magazyn; N = 653.
Czytelnictwo dzienników ogólnopolskich wśród pracowników służby zdrowia zainteresowanych polityką oraz ważnymi problemami społecznymi.Źródło: VIII’ 18 – XII’19; tg. Lekarze lub pielęgniarki i położone lub inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia: zainteresowani polityką i problemami społecznymi; CPW; N = 671.
Czytelnictwo tygodników opinii wśród pracowników służby zdrowia zainteresowanych polityką oraz ważnymi problemami społecznymi.Źródło: VIII’ 18 – XII’19; tg. Lekarze lub pielęgniarki i położone lub inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia: zainteresowani polityką i problemami społecznymi; CPW; N = 671.
Czytelnictwo magazynów wśród pracowników służby zdrowia zainteresowanych modą oraz urodą i pielęgnacją ciała.Źródło: VIII’ 18 – XII’19; tg. Lekarze lub pielęgniarki i położone lub inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia: zainteresowani modą w prasie i Internecie; CPW; N = 714.
Czytelnictwo magazynów o zdrowiu wśród pracowników służby zdrowia zainteresowanych zdrowym trybem życia i medycyną.Źródło: VIII’ 18 – XII’19; tg. Lekarze lub pielęgniarki i położone lub inni specjaliści i technicy w służbie zdrowia: zainteresowani zdrowym trybem życia, dietą, medycyną, farmaceutykami w prasie i Internecie; CPW; N = 684.
Prasa precyzyjnie dociera do grupy docelowej! Zachęcamy do zapoznania się z case studies Wydawców pism…
Dlaczego reklama prasowa? Reklama prasowa pozwala na trafne dotarcie z przekazem do konkretnej grupy docelowej…
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat zmian, jakie zaszły w badaniach prasy Polskich…
W ciągu ostatniego roku zainteresowanie danymi do analityki reklamy prasowej znacznie wzrosło. Jest to spowodowane…
Przedstawiamy ostatni raport z cyklu publikacji danych o wynikach reklamy prasowej. Raport dotyczy grupy docelowej…
Zachęcamy do zapoznania się z raportem na temat wyników badań reklamy prasowej dla grupy docelowej…